Előadás a Save the Children Fund magyarországi fiókszervezetét célzó nőtörténeti kutatásról december 2-án

Az első világháborút követően, 1919-ben egy brit testvérpár, Eglantyne Jebb és Dorothy Buxton hozta létre a mai napig működő Save the Children Fund nemzetközi humanitárius, gyermekmentő szervezetet. A DOSz Történelem- és Politikatudományi Osztály következő előadás-alkalma a ma már 117 országban jelen lévő szervezet magyarországi fiókjának történetére fókuszál.

Meghívott előadónk, Lengyel Nóra (ELTE BTK Történelemtudományi Doktori Iskola, Modernkori Magyarország Doktori Program) bemutatja a Save the Children Fund létrejöttének történetét, célkitűzéseit, valamint a magyarországi fiókszervezet megalakulásának körülményeit, másrészt új megvilágításba helyezi a magyar gyermekvédelem, a humanitárius segítségnyújtás és a női civil és jótékonysági tevékenységek történetét. A Save the Children Fund magyarországi fiókjának története nem választható el a szervezet adminisztrátorának, Vajkai Júlia Évának a tevékenységétől, így a teljesség igénye nélkül az ő munkássága is bemutatásra kerül. A prezentáció során a fő hangsúly a szervezet magyarországi munkaiskoláinak történetére helyeződik, kiemelve az iskolák neveléstörténeti vonatkozásait és körüljárva Vajkai elméleti írásait.

Lengyel Nóra doktori kutatásai során alapvetően a katolikus nők Horthy-kori (ön)reprezentációjával foglalkozik, előadása során pedig az Információs és Technológiai Minisztérium ÚNKP-19-3 kódszámú Új Nemzeti Kiválóság Programjának szakmai támogatásával végzett kutatásának eredményeire fog összpontosítani, amelyek színesíthetik a magyarországi nőtörténeti kutatásokat.

Az előadás kezdetének időpontja: 2020. december 2. 18:00

Helyszín: Az előadás online, a Google Meet felületén kerül megrendezésre, melyre minden érdeklődőt hívunk és várunk. A Meet-szoba az alábbi linken keresztül lesz elérhető: https://meet.google.com/ijn-ekgz-wrj.

További információ a programról elérhető az esemény Facebook-oldalán: https://www.facebook.com/events/1056769461507045.

Ideje:
2020.12.02. 18:00 - 2020.12.02. 20:00
Regisztráció:
Jelenleg nem érhető el
Abstrakt leadási határidő:
Jelenleg nem érhető el
Kézirat leadási határidő:
Jelenleg nem érhető el