A Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Doktoranduszok Országos Szövetsége és a Nemzeti Innovációs Ügynökség jelen pályázati felhívással meghirdeti a 3MT (Three Minute Thesis) versenyt, amely az I. KDP Konferencia keretében kerül megrendezésre. A verseny célja, hogy a doktoranduszok figyelemfelkeltő és jól érthető módon mutassák be kutatási témáikat, összesen 3 percben.
A 3MT verseny egy innovatív prezentációs forma, amely lehetőséget ad a doktoranduszoknak, hogy kutatásaikat rövid, lényegre törő és közérthető módon ismertessék. A résztvevők egyetlen statikus diát használva, animációk és segédeszközök nélkül, három perc alatt mutathatják be kutatási témájukat magyar nyelven. Ez a kihívás nemcsak a kutatási eredmények világos kommunikációját igényli, hanem a prezentációs képességeket is fejleszti, mivel a résztvevőknek meg kell találniuk a legfontosabb üzeneteket, és azokat a lehető legérdekesebb formában kell átadniuk. A zsűri az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (EKÖP) KDP minősítési szempontjai alapján értékeli a projekteket, és a legjobb előadók díjazásban részesülnek.
A verseny részletei:
Jelentkezési anyagok:
A jelentkezéshez az alábbi dokumentumokat kell benyújtani
1. PPT prezentáció:
2. Videó:
3. Absztrakt:
4. Nyilatkozat:
Kérjük a jelentkezőket, hogy a pályázatukat a megadott határidőig küldjék el, ügyelve arra, hogy minden szükséges dokumentumot csatoljanak jelentkezésükhöz, mivel a pályázati anyag tekintetében hiánypótlásra nincs lehetőség.
Értékelési folyamat
A jelentkezők közül a szervezők által felkért Értékelő Bizottság előzetes elbírálás során kiválasztja azt a legalább 10 kutatót, akik a konferencián élőben is előadhatják prezentációjukat. A helyszínen az előzetesen felkért zsűritagok által történő értékelés alapján legjobbnak bizonyult előadók egy több napos nemzetközi tanulmányúton vehetnek részt, amely lehetőséget biztosít a nemzetközi tapasztalatok megszerzésére, látókörük bővítésére és kapcsolatépítésre.
Az I. KDP Konferencia célja
Az I. KDP Konferencia célja, hogy a doktoranduszok, felsőoktatási intézmények és vállalati partnerek, valamint állami képviselők megosszák egymással tapasztalataikat és eredményeiket. Az esemény kiváló lehetőséget biztosít a kutatási projektek gyakorlati hasznosíthatóságának bemutatására, valamint a különböző érintettek közötti párbeszéd elősegítésére. A résztvevők megismerkedhetnek a legfrissebb kutatási eredményekkel, megoszthatják jó gyakorlataikat, és új együttműködési lehetőségeket találhatnak, miközben kutatásuk társadalmi és gazdasági hatásait is bemutatják.
A teljes pályázati felhívás ITT érhető el.