I. Összkép Doktorandusz Konferencia Programja

I. Összkép Doktorandusz Konferencia

Részletes program

 

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Művészeti, Színház- és Filmtudományi Osztálya és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Intézetének Konferenciája

 

(PPKE-BTK Sophianum – Bp. VIII. Mikszáth K. tér 1.)

 

8.00-tól: Érkezés, regisztráció

8.30-9.00.: Konferencia megnyitó

Kovács Ákos, a PPKE-BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet vezetője

Csiszár Imre, a Doktoranduszok Országos Szövetségének elnöke

Szávay László, a Doktoranduszok Országos Szövetségének stratégiai elnökhelyettese

Farkas György, a DOSz Művészeti, Színház- és Filmtudományi osztályának elnöke

9.00-10.40.: Szekció előadások

Színháztudományi és táncművészeti szekció

(Szekcióvezető: PhD. habil. Kiss Gabriella egyetemi docens, Károli Gáspár Református Egyetem, Színháztudományi Tanszék)

9.00-9.25:

Ónodi Béla (SzFE DI): Molnár István a sajátosan magyar táncművészet megalapítója

9.25-9.50:

Vámos Kornélia (PTE-BTK, Irodalomtudományi DI, Színházelmélet, drámatörténet szakirány): Az antik görög dráma nőalakjainak tipologizálása

9.50-10.15:

Fodor Andrea (PPKE-BTK, Irodalomtudományi DI): Othello a mai magyar színpadon

10.15-10.40:

Ernei Júlia (DE-BTK, Irodalomtudományi DI): A Nagyváradi Állami Színház magyar tagozatának története a ’70-es és ’80-as években

 

Művészet- és művelődéstörténeti szekció

(Szekcióvezető: CSc Szakács Béla Zsolt tanszékvezető, PPKE Bölcsészet- és társadalomtudományi Kar, Művészettörténet Tanszék)

9.00-9.25:

Bern Andrea (ELTE-BTK, Történelemtudományi DI, Új- és jelenkori magyar történeti doktori program): Táncolt-e egy parketten Goldberger Leó és Ribbentrop protokollfőnöke? Pezsgőzött-e Wallenberg Eichmannal? - Az Arizona mulató társadalmi szerepe a II. Világháborúban

9.25-9.50:

Darabos Anita (PTE-PMMK, Breuer Marcell Építőművészeti DI): Kaktusz építészet - Épített kaktuszok

9.50-10.15:

Mórocz Gábor (PPKE-BTK, Irodalomtudományi DI): Justh Zsigmond és Malonyay Dezső Mednyánszky-képének összehasonlítása

10.15-10.40:

Hajnal Anett (Andrássy Egyetem, Interdiszciplináris DI): A magyar főváros nevezetességeinek tervezői - német építészek Budán és Pesten a 19. század második felében

 

10.40-11.00.: Szünet

 

11.00-12.15: Szekció előadások


Művészet- és művelődéstörténeti szekció

(Szekcióvezető: PhD. habil, Rényi András egyetemi docens, intézetigazgató - Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Művészettörténeti Intézet)


11.00-11.25:

Szabó Ádám (DE-BTK, Humán Tudományok DI, Filozófia program): Anarchista szuperhősök: A dionüszoszi művészetfelfogás megjelenése az amerikai képregény-kultúrában

11.25-11.50:

Papp Sándor (DE-BTK, Irodalomtudományi DI, Magyar- és összehasonlító irodalomtudomány): Amikor a vágyak túlhaladnak a valóságon. A dekadencia stílusirányzatának nyomában.

11.50-12.15:

Barts Lívia Krisztina (ELTE-BTK, Filozófiatudományi DI, Esztétika doktori program): Képi hely - Absztrakció és a modern vizuális kommunikáció


12.15-től: Szünet (Ebéd 12.30-tól a Darshan Udvar Étteremben az előadók és munkatársak számára)


14.00-16.05.: Szekció előadások


Filmtudományi szekció

(Szekcióvezető: DLA Báron György egyetemi tanár, Színház- és Filmművészeti Egyetem Filmtudományi Főtanszék)


14.00-14.25:

Pfuscher Emese (PPKE-BTK, Irodalomtudományi DI): A felolvasó c. mű filmben és könyvben

14.25-14.50:

Faluhelyi Krisztián (ELTE-BTK, Irodalomtudományi DI): Az irgalom esendősége

14.50-15.15:

Zombori Áron (ELTE-BTK, Irodalomtudományi DI, Italianisztikai Irodalom- és művelődéstörténet doktori program): Adaptációk mentén - Az olasz irodalom és film kapcsolata a hatvanas, hetvenes években

15.15-15.40:

Huszár Linda (SZTE-BTK, Irodalomtudományi DI): Film noir és modernitás

15.40-16.05:

Takács Attila (DE-BTK, Irodalomtudományi DI, Észak-Amerikai alprogram): Lo a SZEGÉNY INDIÁN és Hollywood


16.05-16.30.: Szünet


16.30-18.35.: Szekció előadások



Filmtudományi szekció

(Szekcióvezető: PhD, DLA Kovács Ákos, docens Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar, Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet)


16.30-16.55:

Benke Attila (ELTE-BTK, Filozófiatudományi DI, Film-, média-, kultúraelmélet doktori program): A revizionista műfajfilm bemutatása az amerikai rendőrfilm fejlődésén keresztül

16.55-17.20:

Juhász Béla (DE-BTK, Humány Tudományok DI, Filozófia program): Posztmodern amerikai irodalom, posztmodern amerikai sorozat: a Boardwalk Empire (Gengszterkorzó) vizsgálata E. L. Doctorow Ragtime című regényének perspektívájából

17.20-17.45:

Nagy V. Gergő (SzFE, DI): A hernyótól a kísértetig. A forgatókönyv két metaforája

17.45-18.10:

Pusztai Beáta (ELTE-BTK, Filozófiatudományi DI, Film-, média-, kultúraelmélet doktori program): A nemzeti önkeresés műfajai a kortárs japán rajzfilmben

18.10-18.35:

Farkas György (PPKE-BTK, Irodalomtudományi DI): Kurosawa Akira nem-japán textusok alapján készített adaptációi és a globális film fogalma


18.35-: Záró plenáris

 

További információ:

Farkas György

dosz.art@gmail.com

T: 06 30722 6569